czwartek, 12 maja 2016

#16. Wiosna

Kanadyjska wiosna trwa krótko. Tydzień, dwa i od razu jest ciepłe lato. Tegoroczna wiosna nadeszła dosyć późno. W poprzednich latach już w marcu bywało bardzo ciepło a tymczasem w połowie maja temperatury oscylują w okolicach 15 stopni.

Przysłowiowa dziura w płocie
backyardy za domami odgraniczane są wysokimi płotami. Ma tu zastosowanie tzw. płot kanadyjski.


Wiewiórka szara zamieszkuje rejon północno-wschodnich stanów oraz południowy wschód Kanady. Występuje też w odmianie czarnej. Jest to inwazyjny gatunek ssaków. W Europie wypiera naszą rudą odmianę.

 

A to już właściwe szare ubarwienie.

Tematem na osobny watek jest rynek nieruchomości w GTA. Bańka cały czas jest rozdmuchiwana. Ceny domów, apartamentów i jakielkolwiek nieruchomości do zamieszkania są ogromne. Wszyscy porównują ceny sprzed 5, 10 lub 20 lat gdy wszystko było w miarę dostępne. W sumie każdy kto tu żyje ponad 20 lat widzi ogromny wzrost cen.  Z roku na rok jest drożej a liberalny rząd i imigracja z pewnością nie pomoże zahamować tego negatywnego trendu.

Reklamy firm real estate wiszą jeszcze długo po dokonanej transakcji. Mam wrażenie, że najwięcej reklam ma właśnie rynek nieruchomości. W każdej gazecie zajmują one znaczną część. Każda nacja ma swoich brokerów także jeśli ktoś ufa tylko swoim rodakom na pewno kogoś takiego tu znajdzie.


napięcie is everywhere

Wypad na lotnisko okazał się nietrafiony. Nie trafiłem na żadne większe samoloty.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz