niedziela, 26 czerwca 2016

#26. Mississauga. June 2016.

Jak widać miejsc parkingowych jest dużo.


W centrum są też budynki Sheridan College.
Chancellor uczelni jest 95-letnia Hazel McCallion, która to jest uważana za najdłużej spełniającą funkcję burmistrza osobą na świecie. Hazel pełniła swą funkcję w latach 1974-2014 zmieniając całkowicie obraz miasta. Jeszcze na starych zdjęciach z lat 70-tych widać, że na obecnie zagospodarowanych terenach były pola, i przysłowiowe ściernisko.

W drodze do pracy udało się zarejestrować poranny rozruch trzech wiewiórek. Niech was nie zwiedzie ich miły wygląd. Potrafią być cholernie upierdliwe. Znane są przypadki przegryzania przez nie kabli w autach oraz inne rozboje.

W mojej okolicy działa duże pole golfowe. Golf jest tu bardzo popularny. Biznes się kręci. Pola golfowe są everywhere, sprzętu do gry jest pod dostatkiem. 

Poniższe pole golfowe powstało na wysypisku śmieci. Zdjęcia nie pokazują jak wysokie są w rzeczywistości te pagórki. Wokół zupełnie plaski teren a tu nagle takie wzniesienia. 


W mieście w ogóle nie widać pszczół. Poniżej sporych rozmiarów trzmiel. 

Spacer po trawie

Nawet w centrum można siać zboże.

Poniżej dwa egzemplarze B747. Robi wrażenie, gdy taka masa części porusza się wolno po niebie.  Wyjaśniła się zagadka budynków przy szkołach. Baraki służą jak klasy lekcyjne. Rozsądne rozwiązanie ponieważ czas rozbudowy szkoły nie jest krótki a i trudno przewidzieć ilość uczniów na kilka lat do przodu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz