czwartek, 2 czerwca 2016

#22. Lakeshore. Waterfront Trail

Waterfront Trail to ogromny projekt tras liczący ponad 1600 [km]. Służy ona głównie pieszym, rowerzystom i biegaczom. Projekt ma swoją misję do spełniania oraz wizję, którą jest rozbudowa trasy i połączenie wielkich jezior (Great Lakes Waterfront Trails).


link do mapy projektu


Po wielu wycieczkach nad jezioro myślę, że najciekawszym parkiem jest Jack Darling Memorial Park.
Główną zaletą miejsca jest mały odcinek plaży. Jest piasek, są kamienie, jest to jedyne znane mi miejsce, gdzie można uświadczyć fale jeziora.


Pod linkiem lista wszystkich parków Mississaugi wraz z interaktywną mapą, która pomoże odszukać miejsca do biwaku, sportu itd.


Poniżej kilka zdjęć z wycieczki rowerowej. Trasa - około 40 [km]. Czas - 6 godzin.

Podobnie jak w UK auta wszelkich służb i firm usługowych są koloru białego.

Przejścia dla pieszych przez główniejsze drogi uaktywniane są m.in. przyciskami. Są też instrukcje poprawnego przechodzenia przez jezdnię.
Niektóre szkoły posiadają ogromne tereny z boiskami. Na zajęciach z wychowania fizycznego uczniowie grają w piłkę nożną, baseball. Boisk do koszykówki nie ma za wiele.


Niektóre sklepy przypominają mi epokę początku lat 90-tych w Polsce. Szarobure elewacje, reklama na reklamie.

Poniższy znak ostrzega o blokowaniu się wózków sklepowych gdy odjedziemy nim poza wyznaczony teren. Zdjęcie powyżej przedstawia takie zablokowane wózki. Podobno nie można nimi w ogóle ruszyć. Nie próbowałem jeszcze ich przesuwać ale muszę spróbować.
Toronto - jakby za mgłą


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz